حسین مداحی

إنی رأیت دهــراً مِن هجرک القیامة

علیرغم نامه ی 216 نماینده ی مجلس به احمدی نژاد مبنی بر تبعیت وی از حکم حکومتی رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای در ابقای حجت الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی در مقام وزیر اطلاعات ،  رئیس‌جمهور شب گذشته در مصاحبه ی تلویزیونی خود بعد از خبر سراسری شبکه دو گفت:

" اشخاص محترم هستند ولی همه ما باید فدای کشور، ملت و آرمان خود شویم و باید این مسئله عادی شود که مسئولی امروز مسئول است اما فردا نیست و باید متناسب با شرایط تصمیم بگیریم تا بتوانیم کشور را اداره کنیم."

انتظار میرفت احمدی نژاد که این روزها که آماج انتقادات و راهنمائی های دوستان دلسوز قرار گرفته است ، تبعیت علنی خود را از آیت الله العظمی امام خامنه ای اعلام نماید که متاسفانه چنین نکرد .

بیش تر از این هم از او انتظار نداشتم چون همان روزی که در مناظره ی تلویزیونی اش بی محابا به دو روحانی ای حمله کرد انتظار چنین روزهایی میرفت .

خدا کند بیش از این پارا فراتر نگذارد

وی در ادامه ی صحبت هایش و در روند تفکر مخالفت با ولی فقیه به چنین نکته ای اشاره کرده و گفت :

" یادم هست در یک جلسه از آقا پرسیدیم می‌شود با این مخالفت کنیم و در جواب ،  رهبری فرمودند با این که هیچ ، با خود من هم می‌توانید مخالفت و بحث کنید."

ترویج چنین تفکری کجا را نشانه گرفته است ؟!

اگر ولایت فقیه را در امتداد ولایت معصومین و خدا می دانیم ، پس مخالفت با آن ،چه معنا دارد ؟؟!!
مقام معظم رهبری در نماز جمعه 29 خرداد 88 فرمودند :" تفاوت سلیقه " و بر همگان پوشیده نیست که تفاوت وجود دارد اما مخالفت !؟ جای بسی تعجب دارد .

آنوقت نمی دانم دُم خروس مخالفت با ولایت فقیه ایشان را قبول کنم یا قسم حضرت عباس " من بر خودم وظیفه می‌دانستم از رهبری عزیز دفاع کنم "  و اینکه آخر الامر هم نفهمیدیم کِـی و کجا از رهبری دفاع کرد ؟!

وی حتی با توجه به اینکه برخی خطباء و مجتهدین به این مسئله اشاره داشتند که رابطه ی ما با ولی فقیه رابطه ی پدر و پسری نیست ؛ دو مرتبه به کلام خود در این زمینه  با توجیهی که مقدمه ی آن را حدیثی بی ربط به موضوع تشکیل می داد ، نتیجه گیری کرد و گفت :

" رابطه ما با رهبری هم شخصی و هم اعتقادی است. برخی اوقات علاقه شخصی و برخی اوقات اعتقادی و تکلیفی است. ولی مانند پدر برای جامعه است. همانطور که پیامبر فرمودند من و علی پدر ملت هستیم. "

 با توجه به منشی که از رییس جمهور در طول این 6 سال سراغ دارم ، لابلای حرف های خویش ، به نکاتی اشاره کرد که غیر مستقیم در امتداد تفکر "مخالفت علنی با ولایت فقیه " می باشد و به بهانه ی اینکه حضرت امام خامنه ای به وی فرموده اند " حتی با من هم می توانی مخالفت و بحث کنی " توجیه خوبی برای کارهای خود بسازد .

آقایان ! آن روز ها که ایام انتخابات بود و  احمدی نژاد دم از ارزش ها ، حواستان را جمع نکرده و کورکورکانه از وی دفاع کردید . لا اقل امروز حواستان را جمع کنید و به دقت حرف هایش را مورد مطالعه قرار دهید . باشد که برای نجات خودمان کافی باشد .

نوشته شده در دوشنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٠ساعت ۱:۱٦ ‎ق.ظ توسط حسین مداحی نظرات ()

روزهای آخر
نماز شب مادر ، حال و هوای دیگری دارد .
شبی از شبها
در میان ناله های یا ربّ یا ربـّش
با آه
با چشمانی پر از ستاره
خدایش را با قلبی پر از درد صدا زد و اینچنین خواند :
 
" اللهم عجل وفاتی "

و من
 دنیا را
دیگر
بی مادر
نمی خواهم

 

سالروز شهادت ام الائمة النجباء ، حضرت زهرا سلام الله علیها را
بر عزاداران حضرتش ،تسلیت می گوییم .

نوشته شده در چهارشنبه ۱٤ اردیبهشت ۱۳٩٠ساعت ٢:٢٥ ‎ب.ظ توسط حسین مداحی نظرات ()

امروز ، تو مسجد ، حجت الاسلام و المسلمین آقا احسان بی آزار رو دیدم . سابقه ی آشنایی من با این بزرگوار بر می گرده به جلسات حضرت آیت الله امجد . از زمانی که ایشون ملبس نبود میومد خدمت حاج آقا .همون روزها به نوعی مورد توجه خاص حضرت آقای امجد بود و زمانی که خیلی از بزرگان ، مجال پیدا می کردند تا منزل استاد منبر بروند ، این جوان تازه ملبس از کسانی بود که به امر استاد ، منبر می رفت .
از اون روها حدود 12 سال می گذره . امشب وقتی دیدمشون صحبت هایی از استاد شد . یک نکته ی قابل توجهی مطرح کردند . ایشون گفتند :
« روز انتخابات ، آیت الله امجد منزل ما بودند . صحبت شد که آقا به چه کسی رای می دهید ؟! ایشان گفتند : من اصلا نمی توانم رای بدهم چون شناسنامه ام گم شده است و من رای نداده ام "

العاقل یکفیه الاشاره

ای کاش کمی تقوی لسانی می داشتیم !

نوشته شده در یکشنبه ٤ اردیبهشت ۱۳٩٠ساعت ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ توسط حسین مداحی نظرات ()