حسین مداحی

إنی رأیت دهــراً مِن هجرک القیامة

به گزارش ایرسنا ، حسین مداحی مدیر مسئول پایگاه خبری ایرسنا درجمع گروهی از بسیجیان ناحیه ی شمال تهران ، با توجه به عملکرد پسندیده ی نیروی انتظامی در راستای ایجاد امنیت اجتماعی و اخلاقی بیان داشت :


 


اگرچه فرهنگ سازی در سطوح مختلف از وظایف پلیس نمی باشد و دیگر نهادها و ارگان های مسئول باید این مهم را برعهده بگیرند لکن با توجه به عدم برخوردهای صحیح نهادهای مذکور در ایجاد فضای فرهنگی در مواجهه با آیین های اشتباه و نیز عدم گسترش فرهنگ سازی دینی، نیروی خدوم زحمتکش انتظامی در این عرصه وارد شده است در حالیکه این جایگاه ، از وظایف پلیس نمی باشد . اگرچه وظیفه شرعی امر به معروف و نهی از منکر از واجبات کفایی بوده و حضور پلیس هم در این عرصه از باب اجرای این آیین دینی ما می باشد اما برخوردهای غیر کارشناسی شده در مواجهه با موارد پیش آمده ، اثر ایده آل مثبتی را در پی نخواهد داشت .

حسین مداحی در ادامه ی صحبت های خود افزود :

از مهمترین وظایف پلیس برقراری نظم و امنیت اجتماعی است که نمی دانم به چه دلیلی در آخرین چهارشنبه ی سال ، پلیس خدوم از برقراری محیط امن اجتماعی در سطح شهر تهران ضعیف عمل می نماید . البته ناگفته نماند که ایجاد بستر فرهنگی توسط  پلیس و نیز رسانه ها در کنترل این رسم غلط ، در سال جاری بسیار اثر گذار بوده است  اما هنوز آمار رسیده تا این لحظه از مجروحیت 58 نفر حکایت کرده که دست دو نفر از آنان قطع گردیده است .

آیا کنترل توزیع مواد منفجره از کنترل ترافیک شهر تهران سخت تر است که اخیرا دیده می شود پلیس راهنمایی و رانندگی با استفاده از نیروی خود به این مهم دست یافته است ؟

و آیا کنترل خرید و فروش مواد  محترقه و منفجره  از کنترل خرید و فروش مواد مخدر ، کار اطلاعاتی بیشتری را طلب می کند ؟

باتوجه به موفقیت نیروی انتظامی در دو مقوله ی فوق و نیز وجوه دیگر برقراری  نظم و امنیت ، باید گفت نیروی انتظامی می تواند در برقرای  نظم اجتماعی موفق باشد  اما دلیل کم کاری در آخرین روزهای سال چه می باشد ؛ باید عزیزانمان در نیروی انتظامی مثل اطلاع رسانی های  خوب قبلی ، اینبار نیز مردم را از فعالیت های خود آگاه نمایند .

نوشته شده در چهارشنبه ٢۸ اسفند ۱۳۸٧ساعت ٢:۳٤ ‎ق.ظ توسط رئیس جمهور نظرات ()