معنای این حرف رییس جمهور را نفهمیدم

علیرغم نامه ی 216 نماینده ی مجلس به احمدی نژاد مبنی بر تبعیت وی از حکم حکومتی رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای در ابقای حجت الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی در مقام وزیر اطلاعات ،  رئیس‌جمهور شب گذشته در مصاحبه ی تلویزیونی خود بعد از خبر سراسری شبکه دو گفت:

" اشخاص محترم هستند ولی همه ما باید فدای کشور، ملت و آرمان خود شویم و باید این مسئله عادی شود که مسئولی امروز مسئول است اما فردا نیست و باید متناسب با شرایط تصمیم بگیریم تا بتوانیم کشور را اداره کنیم."

انتظار میرفت احمدی نژاد که این روزها که آماج انتقادات و راهنمائی های دوستان دلسوز قرار گرفته است ، تبعیت علنی خود را از آیت الله العظمی امام خامنه ای اعلام نماید که متاسفانه چنین نکرد .

بیش تر از این هم از او انتظار نداشتم چون همان روزی که در مناظره ی تلویزیونی اش بی محابا به دو روحانی ای حمله کرد انتظار چنین روزهایی میرفت .

خدا کند بیش از این پارا فراتر نگذارد

وی در ادامه ی صحبت هایش و در روند تفکر مخالفت با ولی فقیه به چنین نکته ای اشاره کرده و گفت :

" یادم هست در یک جلسه از آقا پرسیدیم می‌شود با این مخالفت کنیم و در جواب ،  رهبری فرمودند با این که هیچ ، با خود من هم می‌توانید مخالفت و بحث کنید."

ترویج چنین تفکری کجا را نشانه گرفته است ؟!

اگر ولایت فقیه را در امتداد ولایت معصومین و خدا می دانیم ، پس مخالفت با آن ،چه معنا دارد ؟؟!!
مقام معظم رهبری در نماز جمعه 29 خرداد 88 فرمودند :" تفاوت سلیقه " و بر همگان پوشیده نیست که تفاوت وجود دارد اما مخالفت !؟ جای بسی تعجب دارد .

آنوقت نمی دانم دُم خروس مخالفت با ولایت فقیه ایشان را قبول کنم یا قسم حضرت عباس " من بر خودم وظیفه می‌دانستم از رهبری عزیز دفاع کنم "  و اینکه آخر الامر هم نفهمیدیم کِـی و کجا از رهبری دفاع کرد ؟!

وی حتی با توجه به اینکه برخی خطباء و مجتهدین به این مسئله اشاره داشتند که رابطه ی ما با ولی فقیه رابطه ی پدر و پسری نیست ؛ دو مرتبه به کلام خود در این زمینه  با توجیهی که مقدمه ی آن را حدیثی بی ربط به موضوع تشکیل می داد ، نتیجه گیری کرد و گفت :

" رابطه ما با رهبری هم شخصی و هم اعتقادی است. برخی اوقات علاقه شخصی و برخی اوقات اعتقادی و تکلیفی است. ولی مانند پدر برای جامعه است. همانطور که پیامبر فرمودند من و علی پدر ملت هستیم. "

 با توجه به منشی که از رییس جمهور در طول این 6 سال سراغ دارم ، لابلای حرف های خویش ، به نکاتی اشاره کرد که غیر مستقیم در امتداد تفکر "مخالفت علنی با ولایت فقیه " می باشد و به بهانه ی اینکه حضرت امام خامنه ای به وی فرموده اند " حتی با من هم می توانی مخالفت و بحث کنی " توجیه خوبی برای کارهای خود بسازد .

آقایان ! آن روز ها که ایام انتخابات بود و  احمدی نژاد دم از ارزش ها ، حواستان را جمع نکرده و کورکورکانه از وی دفاع کردید . لا اقل امروز حواستان را جمع کنید و به دقت حرف هایش را مورد مطالعه قرار دهید . باشد که برای نجات خودمان کافی باشد .

/ 2 نظر / 27 بازدید
فرانک

"توباکس" - اولین سایت کسب درآمد ایرانی با پرداخت واقعی به كارت بانكي شما! تنها با 10 دقيقه زمان در روز، پس از 2 ماه، به درآمد ثابت ماهیانه 200 هزار تومان برسید!!!

zedeeslamehaghighi

سلام، تمام کشورهایی که سالهاست نیروی اتمی‌ استفاده میکنند تصمیم گرفتند که تا ۱۵ سال دیگر از این بهره برداری دست بکشند. آلمان ، ژاپن، هند و غیره. دنیا دنبال بهره بردار از نیروی خورشید، با د ، امواج دریا و اینکه چگونه میشود این دنیا را حفظ کرد،هست. به نظر میاید که ما فقط دنبال تخریب دنیا و ادمهایش هستیم. من فدایی امام هستم و انشا‌الله روزی تمام انسانهای این دنیا عین ما مسلمان شیعه خواهند شد اما آیا آن روز دنیایی وجود خواهد داشت؟ بهانه انرژی اتمی‌ و یا حتی استقفرلله وعده امام زمان فقط برای سرگرمی ما مردم هست تا آقای احمدی‌نژاد و فامیلهاش بتوانند به راحتی‌ دزدی بکنند.