تخریب بقیع / بیداری اسلامی ؟!

قبل از ارائه ی قسمت سوم مطلب ” اهمیت ویژه ی قدس ” و از آنجایی که امروز هشتم شوال ، سالروز تخریب قبور ائمه ی بقیع می باشد ؛ بیان یک سوال و پاسخ به آن را ضروری می دانم :

چرا وهایت به بهانه ی برپایی سنت رسول اکرم  و نیز مبارزه با خرافات ، به تخریب قبوربزرگان دین و آثار اسلامی ، اقدام کرده اما در قبال بی حرمتی هایی به سایر سنن رسول اکرم و هتک حرمت به ساحت شریف حضرتش و نیز بی احترامی به آستان دین مبین و نیز هتک حریم قرآن کریم و سایر بی حرمتی ها ، سکوت اختیار کرده است ؟

چرا وهایت به بهانه ی برپایی سنت رسول اکرم  و نیز مبارزه با خرافات ، به تخریب قبوربزرگان دین و آثار اسلامی ، اقدام کرده اما در قبال بی حرمتی هایی به سایر سنن رسول اکرم و هتک حرمت به ساحت شریف حضرتش و نیز بی احترامی به آستان دین مبین و نیز هتک حریم قرآن کریم و سایر بی حرمتی ها ، سکوت اختیار کرده است ؟

 

همانگونه که شاهد هستید تنها هدف نهایی وهابیون ( که بر اساس مدارک و اسناد موجود زائیده و دست پرورده ی یهود هستند ) از بین بردن حقیقت دین مبین اسلام است .برای اینکار به چند مقدمه احتیاج دارند که اگر در آن موفق بودند به هدف خود خواهند رسید:


الف :به فرهنگ تبدیل کردن این جمله :
رسول اکرم تا زمانی قابل احترام بود که زنده بود لیک الان باید سنت او را زنده نگه داشت .
بارها از بزرگان وهابی بی احترامی های متعددی را نسبت به شخصیت عظیم الشان عالم سلام شنیده ایم و بی احترامی ” بن باز ” مفتی بزرگ وهابی ها و جمله ی معروفش زبانزد تمام جهان عرب می باشد

ب : ارائه ی بدعت هایی در دین مبین و نسبت دادن آن به سنت رسول الله .
تخریب قبور بزرگان و عدم تعمیر و آبادانی آنها – عدم زیارت رسول اکرم و شفیع قرار دادن ایشان و سایر بزرگان و …

ج : بزرگ جلوه دادن عالمان دینی و قدر علمایی که در قید حیاتند .
تا جاییکه شاهد بوده و هستیم که عالمان خود را تا برای عوام بزرگ جلوه می دهند .

د : بعد از حیات پیامبر ،  چون وحی و ارتباط با عالم بالا قطع شده است ؛ اجتهاد حرف اول را می زند و قرآن کتابی بود برای زمان حیات رسول خدا . نه کتابی برای تمام اعصار و همانطور که قرآن در بسیاری از مسائل مستحدثه ، حرفی برای گفتن ندارد ، باید برای امروز اجتهاد کرد .

کمی تأمل در فتاوای علمای وهابیون ، ما را به این نیجه رهنون خواهد بود

هـ : از بین بردن آثار اسلامی

و  امروز تفکر وهابیت با برنامه ای حساب شده ، برای از بین بردن اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله وسلم ، برپایی تمامی مقدمات فوق را لازم می داند و برای آن هزینه می کند . تا جائیکه متاسفانه برخی از اهل تسنن نیز بعضی از بدعتهای وهابیت را به عنوان سنت رسول خدا پذیرفته اند .
و ما باید از این مهم غاف نشویم که :

وقتی این تفکر و مقدمات فراگیر شد ، وهابیت در رسیدن به هدف خود ، بسیار موفق بوده است .

اما از آنجایی که زیارت و اقامه ی عزای اهل بیت عصمت و طهارت همانگونه که در سنت رسول گرامی اسلام آمده است ؛ موتور محرکه ی شیعه بوده و باعث بیداری اسلامی ، همواره با مخالفت و مبارزه ی وهابیت روبرو بوده است .

برای همین است که ایندو مهم یعنی زیارت و برپایی نام و یاد اهل بیت ، در منظر وهابیت ، از اعظم کبائر محسوب شده و با آن به مخالفت می پردازند .

آری وهابیت می داند که اگر نام اسد الله الغالب ،علی بن ابیطالب ، نام حسن بن علی المجتبی ، و یا نامی از حسین بن علی الشهید ، زنده بماند ؛ همواره احتمال تفکر اسلامی و بیداری اقوام می رود و باید این نامها و سیره ی ایشان ، محو شود . به همین خاطر است که از همان ابتدای آغاز رسالت پیامبر اسلام ، دست یهود برای محو وجود شریف این بزرگوارن و نیز سیره ی ایشان دیده می شود .
همچنانکه در شهادت حضرت حسین علیه افضل السلام ، دست یهود و توطئه ی آنها به وضوح دیده می شود و یا تفکری که برای تخریب کربلا و مرقد
حضرت حسین علیه افضل السلام در زمان متوکل ملعون به چشم می خورد ، سرچشمه ی تفکر یهود بوده که به جهت ترس از بیداری اسلامی اعمال شد و امروز هم در قالب وهابیت شکل گرفته است و به تخریب اماکن مذهبی و زیارتی شیعه من جمله تخریب در سامرا ، مبادرت می ورزند .همچنین از بین بردن مراسم و مجالس برپا شده برای اهل بیت عصمت و طهارت در نقاط مختلف دنیا من جمله پاکستان ، هندوستان ، ایران و عراق ، در رأس فعالین وهابیت بوده است .

به قول بزرگ بنیانگذار انقلاب اسلامی مان ، حضرت امام خمینی رحمت الله علیه :

” این خون سید الشهدا است که خونهای همه ملت های اسلامی را به جوش می آورد “

که تامل در این جمله خود یاری دهنده بر شناخت تفکری است که می خواهد ، از قیام ملت ها در امان باشد و امروز نیز ” بیــداری اسلامــی ” تنها مخالفانش ، به وضوح برای افکار روشن مشخص می باشد که چه کسانی با این بیداری ، مخالفند و چرا مخالفند ؟!
یک طرف این ” بیــداری اسلامــی ” در یمن ، بحرین وهابیت است و طرف دیگر این ” بیــداری اسلامــی ” در مصر ، لیبی و تونس ، رژیم صهیونیستی و آمریکا .

اگر به دقت در این سطور تأمل نمائیم می یابیم که اگر برای وهابیون عمل به سنت رسول خدا مهم بود باید

* در مقابل ظلم جهانی ، اعلام قیام می کردند ( کونو ا للظالم خصما )

* از حقوق مردم مظلوم فلسطین دفاع می کردند ( و للمظلوم عونا )

* در مقابل هتک حریم رسول گرامی اسلام و محکومیت اهنت کنندگان ، اقدام می کردند

* در مقابل بی احترامی به حریم قرآن عزیز ، اعلام انزجار می کردند

و هزاران باید دیگر …


اگر به دقت بنــگریم ” تخریب قبـــور ائــمه ی بقـیـع ” به دست وهابیت به حقیــقت جز خاموش کردن نور الهی ، چیز دیگری نیست . و چه ساده اندیشند و چه به اشتباه می روند چرا که هیچگاه چنین نتوانند کرد چرا که حضرت حق جلّ و علا ، نهایت تلاش ایشان عبث دانسته است آنجا که در کتابش فرموده :

” یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ  ”

 

 

فرا رسیدن این روز و
هتک حریم رسول گرامی اسلام
که با تخریب قبــور فرزندانش در بقیع
صورت گرفته است را محضر حضرت ولی الله الاعظم
و تمامی شیعیان ایشان تسلیت عرض می نماییم .
امید است که در اولین روزهای ظهور در پروژه بازسازی حرم امامان بقیع
از اولین ، شرکت کنندگان بوده و امید است که به دعای امام مجتبی علیه السلام
خدمتگزاری آستان ایشان و مادر بزرگوارشان و سایر امامان بقیع ، نصیبمان گردد. آمیـن

 

/ 5 نظر / 21 بازدید
سید محمد رضا تنکابنی

آقا ممنون. قابل استفاده بود

سید محمد رضا تنکابنی

ایمیل زدم ملاحظه فرمایید

AmirAli

salam . mahe shaval ham dare tamm mishe haj agha . vadeye ma yadet nare ta narafti

محمود

سلام ، خسته نباشيد ، خدا قوت وب خوبي داريد شعر هاي مرا هم بخوانيد آدرس : www.shabsaz.blogfa.com موفق باشيد

فریمانی

وهابیت یک جریان تندروی بدون تفکر است که خداوند ریشه آنها را نابود فرماید .